neděle 31. května 2009

Král Šumavy MTB - prasárna na n-tou

Po dubnovém kurýrování a květnovém najíždění kilometrů jsem se postavil na start domácího Krále Šumavy. Čtvrteční a páteční počasí slibovalo nevšední zážitek. Chčije a chčije, jak by řekl děda Komárek... :) Na start jsem se postavil společně s kamarádem ze studií Paldou, který sedlá krásného a drahého fulla značky Maverick. Taktiku jsme zvolili jednoduchou, pojedeme kam až to půjde a pak to případně zabalíme. Tož stojíme v půl osmé na klatovském náměstí, zaplať pán bůh neprší, a čekáme na salvu. Co vám budu povídat, prvních pár kilometrů po asfaltu pohoda, čisté kolo a prvních pár metrů v terénu začíná ladná hra bahna a vody.
10.km - Stoupání na Barák jsem zvládl s jen minimem chodeckých vložek.
15.km - Při klesání do Číhaně jsem byl bohatě odměněn svým kolem bahenní svačinkou. Dál se na dlouho v podstatě nic zajímavého neudálo, jen snad, že šlapu do kopce a občas stojím na místě. Zpropadený bahno.
25.km Chlístov občerstvovačka - dobrej čaj, dobrý rohlíky se salámem
30.km Sv. Bartoloměj - to svinský stoupání mám za sebou a následný sjezd je snad ještě větší utrpení, jak "rychle" do kopce, tak "rychle" z kopce. Jeden elegantní přeskok řídítek.
38.km Brody - kosa a prej hurá do vody, loni jsem to objel, ale letos to nějak nejde, ti pořadatelé jsou všude a jsou dost nekompromisní, brody probíhám. Velká chyba, měl jsem si sundat návleky na tretry.
40.km Braníčkov občerstvovačka - známé tváře, mokré nohy, teplý čaj, v tretrách taky, papů a za chvíli klepu kosu, hajdy vpřed.
50.km Keply - teď už se budem jen přibližovat ke Klatovům, pokud nezabloudíme v mlze. Před hezkým sjezdem obouvám suché ponožky, aspoň něco....
55.km Svinná - zase brod, naštěstí je tu lávka... :) Začíná chcát :(
60.km Jesení občerstvovačka - sem úplně v prdeli, zima, mokrej, špinavej,... :( přestává pršet, čaj je fajn, rohlíky s masem taky, původní plán, že odsud jedu po silnici domů měním, dávám naději ještě jednomu přejezdu hřebenu.
65.km Pohádka - ve výjezdu jeden otisk Šewyho Drápalíka do bahna, ve sjezdu jsem úplně marnej, krasobruslení hadr, to už nemá s jízdou na kole nic společného, ani nevím jestli mám ještě svoje kolo, v Jesení jsem popadl něco hnědýho a hurá tlačit. Začínám cucat gel.
70.km - Palda v kopci utrhnul patku na přehazce, chvilka myšlenkových pochodů a bohužel nezbývá nic jiného než otočit a tlačit kolo zpět na silnici a pro pomoc (odvoz do Klatov). Já pokračuju dál ve stoupání do nebes.
72.km - Zázračně ožívám a valím co to jde, škoda, že to takle nejelo od začátku. :) Před Běhařovem krásný technický sjezd, 2 krátké padáky pod 45 stupni s rovinkou tak akorát na délku kola. Někdo řve ať neblázním a slezu. Hehe, zadek za sedlo a jde to jako po másle. Frajer určitě neměl bazalku. :)
75.km Úhlava brod - tady bacha, ráno prej voda do pasu, slézam z kola a brodím, voda po pytlíka, na návleky už kašlu.
80.km Běhařov občerstvovačka - no já snad ani nebudu zastavovat, ale jo. Zatím co do sebe tlačím banán a ionťák, myje se a maže kolo, safra to je servis. Během 5 minut valím dál jak splašenej.
90.km - nic zajímavého, prostě valím furt jak utrženej z řetězu a cucám gel. Začíná poslední úsek na Bítov.
95.km - tak mám tu prasárnu na Bítov za sebou, tendle úsek snad nepůjde nikdy lehce, začíná pršet, tak hurá z kopce do cíle.
98.km - Nějakej dotěrnej biker se mi věší na paty, asi chce můj skalp. Šewy říká, nikdy a ve sjezdu pevně svírá řídítka. :) Ještě, že mám tu bazalku. :)
100.km - Starej známej cíl. 9 hodin 50 minut zážitků, tepovej průměr 139 (príma trénink na Mělice) :)


9 komentářů:

Ječmínek Máselník řekl(a)...

pěkně pane pěkně. Díky zpoždění v publikaci již i víme, že trénink na Mělice jsi zacílil zcela přesně:-)
Kurňa, teďka už se s Tebou ani nebudu snažit v Praze nějaký ten běžík domluvit, páč bys vedle mě stejně chodil. Tak se drž a tuž zdraví, ať to v Otrokovicíh prodáš.

aldaman řekl(a)...

A je to tady, pořád jen článek o tom jak jsi nemocnej a nic nemůžeš dělat, a pak vytasíš tohle :-). Další článek bude o tom, jak jsi zvládl maraton pod 3:15 a pak článek z Mělic :-).
Tak hlavně ať zdraví vydrží talente :-).

Šewy řekl(a)...

Ječmínku, nějaký vyklusání domluvit můžem, přece jen nejsem Ironpepa, abych zregeneroval za 2 dny. Ač výkon z Mělic by mě měl nakopnout do Otrokovic, tak myslím, že nepojedu, chybí mě trénink na dlouhé kolo a na dlouhý běh. Grafiman určo a doufám, že atakuju osobák.
Aldamane, když jsem nemocnej tak netrénuju, né jako ty... ;) Navíc objet Krále za 10 hodin nepovažuju jako nějaký extra výkon, normální trénink na pohodu. :D

Ječmínek Máselník řekl(a)...

nekecej, tak mi se letos fakt potkáme? Tak to se těším na viděnou v Litovli. V Praze půjdu běhat (doufám) nejdřív 23.6., to už odpočatý budeš:-)

Ječmínek Máselník řekl(a)...

samozřejmě my, já už fakt blbnu.

Ironjozef řekl(a)...

Tak toto by som fakt nemusel. Keď tebe bola voda po pitlík, tak ja by som už musel plávať:). Si bouchač.

aldaman řekl(a)...

Já do Otrokovic pojedu jako divák a tak jsem se těšil, že tě uvidím jak to s přehledem zvládneš :-(. Ale ty nakonec stejně přijedeš to je jen takové mlžení :-).
Já si jedu do Litovle také pro osobáček, loni jsem si laťku dal dost nízko tak to snad nebude takový problém ho překonat :-D, tak doufám, že se uvidíme aspoň tam.

Anonymní řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Anonymní řekl(a)...

precist cely blog, docela dobre